Przejdź do głównej zawartości

Coś dla bloga, czyli narzędzia przydatne w blogowaniu

Jak powszechnie wiadomo, blogowanie to dziedzina, dzięki której możemy się wiele nauczyć. Od fotografii do filmu, od współprac do książek. Wiele z nas korzysta z dodatkowych pomocy przy tworzeniu postów. O tym jest dzisiejsza notka.

OBRÓBKA ZDJĘĆ/TWORZENIE NAGŁÓWKA 
Pierwszym, z którego sama korzystam jest PicMonkey. Nadaje się zarówno do obróbki zdjęć jak i wszelkiego rodzaju modyfikowania nagłówka. Dysponuje sporą ilością czcionek, większość jednak nie obsługuje polskich znaków.
+ z programu można korzystać online

http://www.picmonkey.com/


Następny, którego używam bardzo często to stary, dobry Gimp. Jest on poniekąd zamiennikiem Photoshopa i ma bardzo podobne funkcje. Poza tym, jest prosty w użyciu. Choć te dwa programy są niemal takie same, nigdy nie potrafiłam zrozumieć tego ostatniego.


PIXLR używałam kiedy dopiero zaczynałam robić zdjęcia. Od tego czasu program bardzo się rozwinął, dodano wiele nowych funkcji, których jeszcze nie miałam okazji wypróbować. Zwykle korzystałam z "Pixlr Express". Daje możliwość stworzenia bardzo ciekawych efektów, które naprawdę polecam sprawdzić. "Pixlr Editor" wydaje się być podobnym do dwóch powyższych programów.
+ z programu można korzystać online

https://pixlr.com/

CZCIONKI
Tak w prawdzie ten kto szuka dla siebie idealnej czcionki, sam poszpera w wszechwiedzącym internecie. Mój gust nie musi być waszym gustem. Tę stronę odkryłam niedawno, ale zaciekawiła mnie i jestem pewna, że w przyszłości jeszcze mi się przyda. Zdążyłam wypróbować co prawda niewiele, ale zachwyca mnie ilością i różnorodnością czcionek.

+ z programu można korzystać online

http://czcionki.com/


INNE...
... czyli parę rzeczy, które czasami się przydają. 

Unsplash jest jedną ze stron, oferujących darmowe zdjęcia do pobrania, gdzie nie musimy martwić się o prawa autorskie (choć z czystej wdzięczności warto zdjęcie podlinkować). Jak widać, fotografie są we wspaniałej jakości. Strona jest anglojęzyczna, lecz wyszukiwanie interesujących nas grafik nie stanowi większego problemu. Istnieje wiele tego typu witryn i zachęcam, żeby jeszcze poszukać. Mnie jednak Unsplash w pełni odpowiada :).


https://unsplash.com/

Generator Znaków Specjalnych pozwala na zróżnicowanie bezwzględnych i prostych punktów. Mamy naprawdę spory wybór.




http://toolpaq.com/pl/generator_znakow_specjalnych/

 Nie zagłębiam się w narzędzia, które przydają się przy edycji filmów, bo kompletnie się na tym nie znam, a nie mam zamiaru popisać się "wiedzą". Ten temat pozostawiam Wam. Jeśli znacie ciekawe programy, które moglibyście polecić, pochwalcie się w komentarzu. Na koniec dodam, że mam nadzieję, iż ukróciłam Waszą tułaczkę po internecie i chociaż kilka z programów/stron powyżej, przydadzą Wam się.
Miłego dnia!

Komentarze

  1. Przydatne rady :D skorzystam napewno :D
    grlfashion.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Większość znam . Ale Do obróbki zdjęć jest dla mnie zawsze niezawodny PhotoScape! ;D

    wiktoriakarnecka.blogspot.com <-- Klik

    OdpowiedzUsuń
  3. ten program z czcionkami - bardzo fajny, nie wiedziałam o nim wcześniej :)
    mój blog ... KONKURS FOTO

    OdpowiedzUsuń
  4. Ja wszystkie swoje zdjęcia przerabiam w PhotoScape - polecam :)
    http://klaudencja.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  5. ja korzystam czasem z pierwszego ;)

    pozdrawiam i zapraszam :)
    www.pisanepasja.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  6. Bardzo przydatny post :)
    Obserwujemy?
    mypinkdreams3.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  7. Fajny pomysł na post ! :)

    http://treamicii.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  8. Fajny post który sporo mi pomógł !:)
    zapraszam do mnie
    http://xlivi00.blogspot.com/?m=1

    OdpowiedzUsuń
  9. o tym pxlr nie słyszałam, pozostałe sprawdzone i również polecam. Twój nagłówke bardzo mi się podoba :)
    by-vanys.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  10. przydatne rady, dla tak nieobytej osoby jak ja w htmlu bardzo cenne :D/Karolina


    Dwie Perspektywy Blog [Klik]

    OdpowiedzUsuń
  11. Ja często używam PicMonkey. Uważam, że jest to bardzo fajna strona :)

    Pozdrawiam i zapraszam do siebie! klik

    OdpowiedzUsuń
  12. Przydatny post,bo można zobaczyć wiele ciekawych stron :)

    ~~~~*~~~~
    Zapraszam :)
    Mój blog-KLIK!

    OdpowiedzUsuń
  13. przydatne ;)

    zapraszam na nowy post :)
    ewamaliszewskaoff.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  14. Bardzo przydatny post :)
    mypinkdreams3.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  15. Świetny blog :D Zapraszam do siebie http://bynattyy.blogspot.com :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz i obserwacja wywołują uśmiech i niezwykle motywują.

✓ Komentarze wulgarne są od razu usuwane.
✓ Przyjmuję jedynie konstruktywną krytykę.
✓ Zostaw link do swojego bloga - chętnie poczytam.
✓ Nie bawię się w rzeczy typu: obserwacja za obserwację. Ale jeśli twój blog mi się spodoba - zaobserwuję.
✓ Jeśli komentujesz, zrobię to na pewno u ciebie.

Popularne posty z tego bloga

Publikujesz?

Jakby nie dość było, że z całego serca wyczekuję lata, słońce wyszło z samego rana dosłownie na piętnaście minut, a potem zniknęło pod warstwą chmur, ukrywając się przez resztę dnia. Witam was tym pozytywnym akcentem! O czym możemy pomówić dzisiaj? O tym, o czym obiecałam się wypowiadać. Czyli kiedy publikować, a kiedy swoje dzieła zachować w szufladzie? Nie wiem, ale się wypowiem! Zacznijmy od tego, że publikować możemy w różnych formach. Możliwe jest wysłanie swojego tekstu do jednej z młodzieżowych gazet, czasopism literackich, które zwykle chętnie przyjmują kilka akapitów od początkujących, jeśli tylko propagują postęp i samokształcenie. No, nie zawsze, ale warto próbować. Oprócz ucieczki do papierowych opcji, możemy założyć konto na jednym z serwisów internetowych takich jak: * Wattpad, * Sweek, * Blogspot (lub każda inna platforma oferująca założenie własnej strony), * Tumblr, * Facebook (dla odważnych, warto pisać pod pseudonimem).

Duże przestrzenie dzielą ludzi

Wielu z nas narzeka, że cierpi na samotność. Że nie ma dobrych kontaktów z rodziną. Rozczarował się, że nie wszystko wygląda idealnie jak w telewizyjnym serialu, który oglądają zamiast rozmawiać. Czym jest rozmowa? To sztuka, którą nieczęsto się już stosuje.  Rozmowa to wymiana informacji między dwojgiem ludźmi. Pytanie, odpowiedź. Adresat, odbiorca. Lecz są to przede wszystkim uczucia, które tworzą wspomnienia i więzi. Duże przestrzenie dzielą ludzi. Po jakimś czasie, gdy masz już wszystko: wielki dom, wielki telewizor, wielkie ego i wielkie bogactwo, uświadamiasz sobie, że zgubiłeś jedno. Rodzinę i miłość, to, co łączyło was kiedyś. Czy dom z marmuru, zimny jak lód, może być przytulny? Owszem, jeśli rządzą nim kochający się domownicy. Najczęściej jednak w tej drodze na szczyt tracimy najcenniejsze rzeczy, które z początku nie wydają nam się takie ważne. Dopiero później uświadamiamy sobie, że bez nich nikt tak naprawdę nie żyje. Wiem, że często to, co mamy w telefonie wydaje si

la Lune #3

Drogi pamiętniku, Ostatnio wydarzyło się aż za dużo. Musiałam wyjechać z nad morza, gdzie przeżyłam wspaniałe chwile, poznałam kogoś. Wczoraj też cudem uniknęłam utonięcia, ale poradziłabym sobie, gdyby nie pomoc tego Eryka. Niestety, Laura wzięła jego numer i kazała mi zadzwonić. Kiedy jest w takim nastroju, lepiej nie dyskutować. Oczywiście przeprosiłam go, za to jak się uniosłam. Stało się to, czego się obawiałam. Spytał co powiem na spacer. Zgodziłam się, ale nie ukrywam, iż nie mam na to ochoty. Chcę tylko wyprostować całą sprawę i tyle. Nie zamierzam niczego zaczynać. Klara zamknęła pamiętnik. Stanęła przed lustrem. - Muszę się ogarnąć. Chociaż trochę, bo nie zamierzam się jakoś specjalnie stroić na to spotkanie – mówiła sama do siebie. Otworzyła szafę. Narzuciła na siebie białą bluzkę i jeansową kamizelkę. Zdecydowała się też na koka na czubku głowy. - Wygodnie i tak jak lubię – skwitowała. - Ile mam jeszcze czasu? Spojrzała na zegarek. Niecałe piętnaście minut. Usłyszała pukani