Przejdź do głównej zawartości

Z inspiracją na co dzień


Dziś przedstawię wam mój pomysł, na udekorowanie najzwyklejszej tablicy korkowej. U mnie przeważają inspiracje i motywacje oraz złote myśli, zdjęcia.


Niby taka malutka broszka, a inspiruje. To symbol, który rozpozna każdy zacięty miłośnik książek. No więc, na mojej tablicy zawsze znajdzie się coś, co 'powie mi', że mogę być w czymś lepsza, że dam radę, że każdy ma w sobie prawdziwą odwagę, nawet najbardziej skrywaną.


Bardzo często miewam takie chwile, że nie umiem iść z podniesioną głową, i mówię sobie, że jestem okropna, że nie umiem pisać wierszy, pływać, śpiewać, robić zdjęć. Wydaje mi się, że kiedyś wspominałam wam o tym, iż wygrałam konkurs literacki. Więc czytam sobie e-mail od organizatorki konkursu, który wydrukowałam.


Tak, właśnie śpiew. Z tym mam największy problem, ale powiedziano mi, że jeśli muzyka pochodzi prosto z serca, to nie może się nie udać. Że najważniejsze jest, iż w piosence jest moja dusza, moje uczucia, moje słowa. I muszę sobie zaufać, pozwolić by płynęło to z serca.


Dosyć niedawno natknęłam się na Wyzwanie Książkowe i bez wahania je wydrukowałam. To motywujące do czytania, ale też zawsze satysfakcję sprawia osiągnięcie postawionego sobie celu, prawda?


Tak, proszę, trzy lecące ptaki. Tak, z tego wisiorka wziął się tytuł.


Moja tablica przypomina mi wspaniałe chwile poprzez zdjęcia i przeróżne drobiazgi, które obejrzeliście wcześniej. Z każdą fotografią wiążą się wspaniałe wspomnienia i sam moment robienia zdjęcia. Wiszenie 5 cm nad kałużą błota, nagły impuls, bo trzeba zrobić zdjęcie siostrze, kotu i psu obok siebie, śmiejący się przyjaciele.

Komentarze

 1. Bardzo ciekawie urządziłaś swoją tablicę. Ja planuję umieścić coś podobnego nad swoim biurkiem :)

  NOWY POST NA FABRYCE MIĘTY KLIK! :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Też mam tablicę korkową, wcześniej były na niej zdjęcia, ale się kurzyły więc po przyczepiałam różne inne rzeczy.
  Super blog!


  Zapraszam na nowy post!

  http://reliablemargaret.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. Na pewno skorzystam :)
  Taka mała brożka..... a ile daje :)
  obserwuje.
  worldincity.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Genialna broszka. Jestem fanką "Igrzysk Śmierci". Na szczęście do tej pory trzymam się książki i nie zepsułam sobie jeszcze wyobraźni filmem, choć niewiele brakowało. Na mojej tablicy korkowej wiszą raczej bilety z koncertów, pocztówki czy odznaki z czasów, gdy jeszcze należałam do zuchów. Hasła czy cytaty królują raczej na biurku, wypisane markerem. Udało mi się też wymalować pewne słowa na ścianie. Ładna ta Twoja tablica. Moja ma już chyba 13 lat i chowa się nad keyboardem. Odnośnie tego śpiewu.. To prawda. Tak naprawdę chyba każdy potrafi śpiewać jeśli tylko robi to z sercem ;) Znakomita inspiracja.
  iron-blot.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja ozdoiłam moją tablicę ogromną ilością moich ulubionych cytatów :D
  Jeżeli miałabyś chwilkę to bardzo proszę, wejdź do mnie na chwilkę i poklikaj w linki choies ♥
  Mój blog||||||http://karrrblog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetny blog !
  http://want-cant-must.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Swietny pomysl, a ten post byl super i bsrdzo przyjemnie sie czyta :)

  http://caiawichowska.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. też mam taką korkową tablicę :) jest na niej bardzo dużo rzeczy, a każda ze wspomnieniem- świetnie tak na to czasem popatrzeć
  Opowiastki Prawdziwe (klik)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nie mam tablicy korkowej ale bardzo fajny pomysł :D
  Blog Maddy -> klik

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajny pomysł, widać, że u ciebie jest ona taka motywująca :)

  http://oliwwiaa-blog.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Umieść u nas Swoją reklamę!!! Zapraszam do naszego spisu blogów ---> http://blogujmy-wspolnie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 14. Wyzwanie Książkowe świetna sprawa, chyba sama sobie takie coś wydrukuje :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz i obserwacja wywołują uśmiech i niezwykle motywują.

✓ Komentarze wulgarne są od razu usuwane.
✓ Przyjmuję jedynie konstruktywną krytykę.
✓ Zostaw link do swojego bloga - chętnie poczytam.
✓ Nie bawię się w rzeczy typu: obserwacja za obserwację. Ale jeśli twój blog mi się spodoba - zaobserwuję.
✓ Jeśli komentujesz, zrobię to na pewno u ciebie.

Popularne posty z tego bloga

Publikujesz?

Jakby nie dość było, że z całego serca wyczekuję lata, słońce wyszło z samego rana dosłownie na piętnaście minut, a potem zniknęło pod warstwą chmur, ukrywając się przez resztę dnia.

Witam was tym pozytywnym akcentem! O czym możemy pomówić dzisiaj? O tym, o czym obiecałam się wypowiadać. Czyli kiedy publikować, a kiedy swoje dzieła zachować w szufladzie?
Nie wiem, ale się wypowiem!

Zacznijmy od tego, że publikować możemy w różnych formach. Możliwe jest wysłanie swojego tekstu do jednej z młodzieżowych gazet, czasopism literackich, które zwykle chętnie przyjmują kilka akapitów od początkujących, jeśli tylko propagują postęp i samokształcenie. No, nie zawsze, ale warto próbować. Oprócz ucieczki do papierowych opcji, możemy założyć konto na jednym z serwisów internetowych takich jak:
* Wattpad,
* Sweek,
* Blogspot (lub każda inna platforma oferująca założenie własnej strony),
* Tumblr,
* Facebook (dla odważnych, warto pisać pod pseudonimem).


„Gdy wrócisz do kraju, powiedz tym, którzy czekają wieści: Za wasze jutro oddaliśmy nasz dzień dzisiejszy”

Dziś mam dla was przemyślenia, ale nie moje, tylko Rosie. Do tego poruszająca piosenka. Zapraszam.


PAMIĘĆ Jest kluczowym słowem moich dzisiejszych rozmyślań . Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym dlaczego zapamiętujemy pewne wydarzenia lub chwile z naszego życia? Odpowiedź jest prosta i od razu sama się nasuwa. Bo jest to coś bardzo ważnego, a może coś co przyczyniło się do czegoś jeszcze bardziej znaczącego. Zastanawiacie się pewnie do czego dążę. To proste: WOJNA NA PACYFIKU Amerykanie po ataku Japończyków na Pearl Harbour kontratakują. Tak właśnie zaczyna się krwawa wojna między siłami dwóch krajów. 7 grudnia 1941 roku nazywany jest dniem hańby i zagrzewa amerykańskich chłopców do walki. Do walki o wolność odkupionej krwawą ofiarą. Bardzo krwawą… Pierwszy raz zetknęłam się z wojną na Pacyfiku czytając książkę „Sztandar chwały” i obejrzawszy kilka odcinków serialu pt. „Pacyfik”. Wszystko to skłoniło mnie do długich przemyśleń na temat tej wojny. Na temat ofiar. Na temat żołnierz…

5 RAD: JAK ZDOBYĆ PRZYJACIELA?

Na wstępie mówię, że post ma sarkastyczny charakter, więc nie bierzcie na poważnie tego, co napiszę. Oto kilka rad, jak (nie) zdobywać przyjaciela

1. ZGADZAJ SIĘ Z NIM WE WSZYSTKIM CO POWIE.
Po co mieć swoje zdanie? Najważniejsze, żebyście byli zgodni we wszystkim, przez to wasza przyjaźń będzie trwalsza. Ma być doskonała, bez żadnej skazy.