Przejdź do głównej zawartości

Co zyskujemy dzięki blogowaniu?

Blogi nie tylko dają nam rozeznanie w świecie wszechmocnych Internetów, jak mogłaby myśleć większość z jego użytkowników. Dzięki prowadzeniu takiej strony uczymy się kreatywności, odporności na hejty i hejterów, pewności siebie, charyzmy.
 ✿
Wymyślamy przeróżne pomysły na notki, którymi się przeganiamy. Próbujemy znaleźć jak najciekawszy, najbardziej niespotykany temat, który pobudzi czytelników. Chcemy się wyróżnić. Zdobyć zainteresowanie. Naszym celem jest wybicie się spod tafli wielu milionów blogów, które - nie oszukujmy się, robią to samo. Każdy post wymaga od nas nieprawdopodobnej kreatywności, bo kto będzie go czytał, jeśli co drugi temat będzie nawiązywał do tego samego? Jeśli to będzie masło maślane? No nikt. Blogosfera jest kopalnią kreatywności i pomysłów.
 ✿
Uczymy się ignorować hejty. Szczególnie te bezpodstawne, niekonstruktywne. Nie możemy się przejmować każdą krytyką, bo po kilku takich dogryzkach usunęlibyśmy bloga, nie mogąc tego wytrzymać. To uodparnia nas psychicznie. Bardziej doświadczeni blogerzy/blogerki wiedzą, że nie należy brać do siebie każdego takiego komentarza, nie wolno się tym przejmować! Ale warto włączyć weryfikację komentarzy ;).
 ✿
Pewności siebie? Serio? TAK. Prowadząc bloga wyrażamy przecież swoje zdanie na jakiś temat. Uświadamiamy sobie, że my MOŻEMY mieć własne zdanie i nikt nie może nas go wyzbyć. Pokonujemy nieśmiałość, bo tutaj przecież jesteśmy osobami publicznymi. Sama miałam OGROMNY problem z nieśmiałością, ale powoli, powolutku przezwyciężyłam jej większą część. Blog mi w tym pomógł. Wyrażam tu swoje zdanie, ale przecież poznaję również nowych ludzi. Komentuję inne blogi, inni autorzy komentują mój blog. Zyskujemy pewność siebie.
Nawiązałam już do charyzmy. Poznajemy tu różnych ciekawych ludzi, nawiązujemy nowe kontakty i nie boimy się 'rozmawiać' z innymi. Tutaj chyba nie ma zbyt wiele do dodania. :)






Komentarze

  1. Wszystko o czym napisałaś to prawda! Mój blog mi osobiście pozwala się trochę otworzyć na ludzi :)
    faszynerka.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Masz rację ! Blog to coś czego nie da się zastąpić <33
    iwbeg1.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  3. Idealnie to opisałaś. Mam bardzo podobne odczucia co do tego. Najważniejsze to nie wsadzić się swojej pasji.

    niutta.blogspot.com
    ~Niuta.

    OdpowiedzUsuń
  4. Największa zaleta to budowanie własnego "JA". Często wiele osób, które nie potrafią przebić się w życiu realnym na blogu mogą wreszcie wyrazić siebie, a z czasem przekłada się to na życie realne.
    http://agima-hangar.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  5. Dobrze ze podjęłaś się napisania postu na taki temat. Zgadzam się z tym w 100% - ogólnie pisanie niesie za sobą same pozytywy


    natlok-mysli.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  6. każdy musi od czegoś zacząć, niektórzy, którzy już się wybili po prostu zapominają o tym, że sami od tego zaczynali
    plainess[klik]

    OdpowiedzUsuń
  7. Fajny blog jestem pierwszy raz ale wiem ze nie ostatni
    Ja wczoraj zaczęłam moja przygodę z blogowaniem zapraszam
    wikoomania.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  8. super pomysl na bloga

    zapraszam na bloga koleżanki :)

    http://karolina--blog.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń
  9. Czasami nawet nie zdajemy sobie sprawy ile daje nam blog, widać to dopiero po czasie.
    Bo przecież nic nigdy samo nie przychodzi od razu
    blog ->klik

    OdpowiedzUsuń
  10. dobrze to opisałaś ! Zgadzam się praktycznie ze wszystkim i ogółem ciekawy pomysł na wpis :)
    http://czekoo.blogspot.com/ <--- Zapraszam :3

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz i obserwacja wywołują uśmiech i niezwykle motywują.

✓ Komentarze wulgarne są od razu usuwane.
✓ Przyjmuję jedynie konstruktywną krytykę.
✓ Zostaw link do swojego bloga - chętnie poczytam.
✓ Nie bawię się w rzeczy typu: obserwacja za obserwację. Ale jeśli twój blog mi się spodoba - zaobserwuję.
✓ Jeśli komentujesz, zrobię to na pewno u ciebie.

Popularne posty z tego bloga

Publikujesz?

Jakby nie dość było, że z całego serca wyczekuję lata, słońce wyszło z samego rana dosłownie na piętnaście minut, a potem zniknęło pod warstwą chmur, ukrywając się przez resztę dnia. Witam was tym pozytywnym akcentem! O czym możemy pomówić dzisiaj? O tym, o czym obiecałam się wypowiadać. Czyli kiedy publikować, a kiedy swoje dzieła zachować w szufladzie? Nie wiem, ale się wypowiem! Zacznijmy od tego, że publikować możemy w różnych formach. Możliwe jest wysłanie swojego tekstu do jednej z młodzieżowych gazet, czasopism literackich, które zwykle chętnie przyjmują kilka akapitów od początkujących, jeśli tylko propagują postęp i samokształcenie. No, nie zawsze, ale warto próbować. Oprócz ucieczki do papierowych opcji, możemy założyć konto na jednym z serwisów internetowych takich jak: * Wattpad, * Sweek, * Blogspot (lub każda inna platforma oferująca założenie własnej strony), * Tumblr, * Facebook (dla odważnych, warto pisać pod pseudonimem).

Pozytywne rzeczy i ich skutki...

... czyli jak sprawić, żeby dzień stał się lepszy (będąc świadomą konsekwencji) lub życie, w końcu składa się ono z chwil. ☺ Często uśmiech działa cuda. Uśmiechnij się do przypadkowego przechodnia, może akurat jest czymś zmartwiony? Umilisz dzień i jemu i sobie. Zbyt wielu ludzi popiera ignorancję i szarą prozę życia. Przypadkowy uśmiech jest niespodziewany, a większość z nich po prostu lubi niespodzianki. Ewentualny skutek : osoba może oczywiście wziąć cię za wariata, ale nie przejmuj się. Bycie wariatem jest w porządku.  ☁ Bądź ponad tym Czyli coś, co staram się robić na co dzień. Pomóż nawet w złości. Temu, kogo nie znosisz, nienawidzisz, nie możesz znieść. Po prostu olej wszystko i bądź okej w stosunku do siebie. Wszyscy mamy wady, irytujące nawyki, wkurzające śmiechy. Nie musisz być sympatyczny, ale wystarczą twoje dobre chęci, by okazać dobre serce. Skutek: Oczywiście możesz być wykorzystywany, ale w tym tkwi haczyk. Zachowaj umiar w pomaganiu.

Duże przestrzenie dzielą ludzi

Wielu z nas narzeka, że cierpi na samotność. Że nie ma dobrych kontaktów z rodziną. Rozczarował się, że nie wszystko wygląda idealnie jak w telewizyjnym serialu, który oglądają zamiast rozmawiać. Czym jest rozmowa? To sztuka, którą nieczęsto się już stosuje.  Rozmowa to wymiana informacji między dwojgiem ludźmi. Pytanie, odpowiedź. Adresat, odbiorca. Lecz są to przede wszystkim uczucia, które tworzą wspomnienia i więzi. Duże przestrzenie dzielą ludzi. Po jakimś czasie, gdy masz już wszystko: wielki dom, wielki telewizor, wielkie ego i wielkie bogactwo, uświadamiasz sobie, że zgubiłeś jedno. Rodzinę i miłość, to, co łączyło was kiedyś. Czy dom z marmuru, zimny jak lód, może być przytulny? Owszem, jeśli rządzą nim kochający się domownicy. Najczęściej jednak w tej drodze na szczyt tracimy najcenniejsze rzeczy, które z początku nie wydają nam się takie ważne. Dopiero później uświadamiamy sobie, że bez nich nikt tak naprawdę nie żyje. Wiem, że często to, co mamy w telefonie wydaje si