Przejdź do głównej zawartości

Co daje ci to blogowanie?

https://unsplash.com/
 
 Nie wiesz?

Ja, jako ja, wiem, że blogerzy i blogerki są ludźmi często zmieniającymi czyjeś życie. Nawet jeśli trochę przesadzam, to istnieją różne akcje, które mają na celu pomoc ludziom zagubionym, czy "zakompleksionym". Jedną z nich jest ta, w której wzięłam udział w zeszłym roku (kliknij TUTAJ). Jednak co mogą myśleć o nas ludzie z zewnątrz? Niestety, blogowanie wśród osób, które w ogóle nie mają z tym do czynienia, kojarzy się tylko ze współpracami, darmowymi ciuchami i gadkami o najnowszych trendach. Piszę ten post, by obalić stereotypy, co może być ciekawe.
 Gdy trzy lata temu zakładałam bloga, większość z nich była o modzie. Przynajmniej ja na takie najczęściej natrafiałam. W przeciągu tych kilku lat, liczba blogów o tematyce życiowej zdecydowanie wzrosła. Lecz blogowanie to nie tylko pisanie.


    • SŁOWNICTWO
     Proste, że jeżeli regularnie publikujesz notki, pisanie przychodzi ci łatwiej. Lepiej dobierasz słowa, rozwijasz to słownictwo. Popełniasz mniej błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Jeżeli piszesz coś dłuższego - opowiadania, wymyślanie nowych wątków idzie ci łatwiej. Postacie są bardziej wyraziste.

    • DYSTANS
     Blogerzy muszą zmagać się z krytyką - bo jakżeby inaczej? Musimy umieć przyjąć różne opinie na temat tego co piszemy, dzięki temu wypracowujemy dystans do siebie. mam wrażenie, że właśnie dzięki blogowi nauczyłam się otwarcie wyrażać moje zdanie. Nie boję się już, że ludziom się to nie spodoba.

    https://unsplash.com/
    • INNE PASJE
    Wielu ludzi, dzięki blogowaniu odkryło swoją pasję. Wybierając właśnie to hobby, chcąc czy nie chcąc, musimy popracować nad innymi rzeczami, nie tylko wyrażaniem myśli. Fotografia, obróbka zdjęć, design bloga  (często kody CSS), niektórzy blogerzy decydują się na nagrywanie filmów, więc wdrażają się też w ten temat.
    • NAUKA
    To dziwnie brzmi, prawda? Żeby nabrać jakichś wartości, dowiedzieć się czegoś, nie trzeba chodzić do szkoły i przesiedzieć w ławce siedmiu godzin. Blogowanie uczy nas systematyczności (której w ostatnich miesiącach mi zabrakło, ale już się poprawiam), wytrwałości i kreatywności. O czymś przecież trzeba pisać posty, prawda? Unikamy wałkowania jednego tematu przez trzy dni, więc potrzebne są nowe ;)

    • SPOSÓB NA NUDĘ
     Zawsze gdy nie wiesz co masz robić, możesz zajrzeć na bloga. Może to nie zawsze najlepsze rozwiązanie (szczególnie w lato, gdy obowiązkiem jest wyjść z domu!), ale w zimowy wieczór możesz nad czymś się rozpisać i czas szybko ci zleci.

    https://unsplash.com/

    Punkty, które wam przedstawiłam, są jedynie jedną setną tego, co daje nam blogowanie, ale nie będę przeciągać tematu aż do znudzenia (o, kolejny punkt!). Na tym kończę i życzę wszystkim miłego wieczoru! :)

    Komentarze

    1. Jak bloguje od 2008 roku, to na blogi o modzie zaczęłam wpadać dopiero po przeniesieniu się na blogspota ;) Wcześniej były to albo gry, albo pamiętniki, albo opowiadania/grupówki/gry blogowe. Ewentualnie jakieś porady.
      Dla mnie blog to taka pamiątka po tym, co sobie kiedyś tam wymyśliłam i miejsce, w którym mogę się czymś podzielić, gdy czuje taką potrzebę ;)
      drewniany-most.blogspot.com

      OdpowiedzUsuń
    2. Jak bloguje od 2008 roku, to na blogi o modzie zaczęłam wpadać dopiero po przeniesieniu się na blogspota ;) Wcześniej były to albo gry, albo pamiętniki, albo opowiadania/grupówki/gry blogowe. Ewentualnie jakieś porady.
      Dla mnie blog to taka pamiątka po tym, co sobie kiedyś tam wymyśliłam i miejsce, w którym mogę się czymś podzielić, gdy czuje taką potrzebę ;)
      drewniany-most.blogspot.com

      OdpowiedzUsuń
    3. Masz racje, blogowanie to nie tylko puste laleczki proszące o klikanie by mieć nowe ciuszki. Blogi to przede wszystkim wiele korzyści psychicznych, chyba mogę je tak nazwać. Faktycznie, blogowanie to nowe pasje, fajnie że wspomniałaś o kodach czy filach, bo wiele osób uważa nowe pasje na blogu to tylko fotografia i moda. A to nie prawda. Ja również dzięki blogowi, mam większy dystans do siebie, co według mnie jest bardzo ważne w życiu prywatnym. Trochę się rozpisałam, ale mam nadzieję że nie narobiłam dużo błędów i nie zanudziłam :)
      Pozdrawiam,Madda
      blog ->klik

      OdpowiedzUsuń
    4. Ja aktualnego bloga niedawno założyłam. Kiedyś jednak też prowadziłam inny i muszę powiedzieć, że nabrałam dystansu do siebie, za co blogowaniu jestem naprawdę wdzięczna! Prowadzenie bloga to dla mnie nie współpraca, a pisanie, czyli coś co naprawdę uwielbiam! :) Rzeczywiście słownictwo to chyba jedna z głównych rzeczy, no i jak dla mnie najlepszych. Szukam synonimów, aby nie powtarzać ciągle jednego wyrazu, bo to może stać się uciążliwe. Przez to powiększam swój słownik i mogę 'szerzej' się wypowiedzieć.

      Zapraszam KLIK

      OdpowiedzUsuń
    5. Blogowanie ma wiele plusów!

      Zapraszam na nowy post! Jeśli Ci się spodoba będzie mi bardzo miło, jeśli skomentujesz i zaobserwujesz mój blog. :)
      >> ALEXANDRAK-BLOG.BLOGSPOT.COM <<



      OdpowiedzUsuń
    6. Zgadzam się z Tobą. Blogowanie daje bardzo wiele :)
      http://paulan-official-blog.blogspot.com/

      OdpowiedzUsuń
    7. Świetny blog :) Obserwuje i liczę na to, że tobie również spodoba się mój blog i zrobisz to samo :) maarzycieelka.blogspot.com

      OdpowiedzUsuń
    8. Ja bloguję zaledwie kilka miesięcy, ale dzięki temu mogę sobie wszystko lepiej uporządkować pisząc o tym.Przede wszystkim sprawia mi to przyjemność :)

      OdpowiedzUsuń
    9. Ja bloguję zaledwie kilka miesięcy, ale dzięki temu mogę sobie wszystko lepiej uporządkować pisząc o tym.Przede wszystkim sprawia mi to przyjemność :)

      OdpowiedzUsuń

    Prześlij komentarz

    Każdy komentarz i obserwacja wywołują uśmiech i niezwykle motywują.

    ✓ Komentarze wulgarne są od razu usuwane.
    ✓ Przyjmuję jedynie konstruktywną krytykę.
    ✓ Zostaw link do swojego bloga - chętnie poczytam.
    ✓ Nie bawię się w rzeczy typu: obserwacja za obserwację. Ale jeśli twój blog mi się spodoba - zaobserwuję.
    ✓ Jeśli komentujesz, zrobię to na pewno u ciebie.

    Popularne posty z tego bloga

    Black Heart

    Kto miał chociaż raz przemożone wrażenie, że nie wie, co chce w życiu robić..? A jeśli wie, to waha się, czy na pewno będzie się spełniał w danym zawodzie, czy wytrwa? Tematyka dzisiejszego postu nie będzie o doradztwie zawodowym - Boże, broń! Nie wyobrażam sobie, że coś takiego mogłoby wyjść spod mego pióra. Niech ktoś mi o tym przypomni, kiedy skończę jakieś dwadzieścia lat i obym nie została właśnie doradcą zawodowym...  Chciałam napisać, że wszystkiego warto próbować. Mądrość życiowa, o której czytamy, którą napotykamy, nie wzięła się z niczego. Ktoś musiał coś robić, działać, angażować się - a z tym jest teraz problem. Mogę potwierdzić w stu procentach na przykładzie kilku znajomych. Żeby grupowo się w coś zaangażować, wszystkich trzeba ciągnąć na siłę. Żadnej dobrej woli. Żadnej chęci i ciekawości. Zresztą, nie wiedzą co tracą. Najgłębsze wartości życia trzeba odkryć samemu, pokonując swoje wewnętrzne bariery. Nikt niczego się nie nauczy, jedynie czytając książki i cytując...

    Tutaj jestem!

    Na pewno każdy z młodych, początkujących pisarzy ma taki okres, gdy zastanawia się nad swoim debiutem. Myślimy i myślimy, ale często nasze zmagania spełzają na niczym. Niedawno wysłałam próbkę swojego opowiadania do gazety. Nie otrzymując odpowiedzi przez dłuższy czas, wysłałam kolejny raz swoją prośbę. Tak to się ciągnęło, aż w końcu dostałam odpowiedź. Dosyć neutralną, bo okazało się, że nie mogą umieścić mojego opowiadania, ale zapraszają do wzięcia udziału w konkursie literackim. Okej. Jako, że jestem osobą bardzo dużo myślącą, to zaczęłam układać sobie w głowie przemyślenia i przeróżne wyjścia. Po pierwsze, cieszę się, że chociaż spróbowałam (dziwię się, że nie zwrócili mi uwagi za spam :3), mimo odmowy i postanowiłam zrobić pierwszy krok ku osiągnięciu swojego celu. Lecz co jeszcze mogę zrobić? 

    Pokonać złość

    /udowodnić, że może być lepiej. Zacznę od tego, że sama często denerwuję się z różnych powodów, ale ten post jest o jednym: człowieku. Każdy z nas zna sytuację, gdy nie może wytrzymać czyjegoś zachowania, sposobu bycia czy po prostu obecności. Zanim zacznę całą rozprawkę o pokonywaniu złości, chcę o czymś wspomnieć. Wiem, że często nie mamy wpływu na nasze uczucia, ale zastanów się, zanim zaczniesz kłócić się z kimś o to, kim jest. Wiem, że jesteśmy tylko ludźmi i niektóre rzeczy nas ponoszą, ale nie możemy mieć pretensji do nikogo za to jak prowadzi swoje życie. Możemy zwrócić uwagę danej osobie, jeżeli coś nam nie pasuje w jej/jego zachowaniu, ale pamiętajmy o konstruktywnej krytyce.