Przejdź do głównej zawartości

Kot dla uwagiNaprawdę dawno mnie tu nie było, więc trzy miesiące spóźniona, witam wszystkich w nowym roku! Mam nadzieję, że dla wszystkich będzie jeszcze lepszy niż ten poprzedni.

Przyznajcie się, kto zdążył już złamać swoje postanowienia?

Dzisiaj przychodzę do was tak właściwie... z niczym. Przepraszam. Daję znać, że żyję i jeżeli ktoś pozostał jeszcze na tych starych śmieciach, mam nadzieję, że mój warsztat nadal będzie was zadowalał.

A teraz czas na lanie wody.

Upływający czas mierzę nie tylko zerkając na białe kartki kalendarza, ale też przez patrzenie w lustro. Włosy, które w sierpniu sięgały nad ramię, teraz urosły o dobre sześć centymetrów. Mam wrażenie, że jeszcze te prawie pół roku temu uważałam się o wiele mądrzejszą niż jestem teraz, ale cóż, tak bywa. Mam nadzieję, że niedługo znowu zacznę gadać od rzeczy.

Nie wiem nawet o czym powinnam pisać. Nie kręci mnie już wysławianie się na każdy temat, a także lanie wody (udawajmy, że właśnie teraz tego nie robię) wraz z potokiem mądrych słów. Wolałabym skupić się na czymś konkretnym, dla przykładu tworzenie opowiadań. Na ten temat ostatnio dowiedziałam się wielu rzeczy, którymi mogłabym się z wami podzielić. Już wcześniej pojawiały się posty typu "Jak nie stworzyć Mary Sue", albo "Jak nadać opowiadaniu realizm", ale myślę, że udałoby się jeszcze coś z tego tematu wycisnąć.

Dajcie znać, co o tym myślicie.

A tak jeszcze na zakończenie mam ogromną prośbę: jeśli to czytasz, daj znak życia. Napisz w komentarzu choćby "jestem", "obecna", "czytam", wszystko mi jedno. Chciałabym zobaczyć, czy ktoś tu jeszcze czeka na nowe posty.

Buziaki,
Zapracowana Mistrzyni Pisania o Niczym.

EDIT: Znowu planuję zmiany w wyglądzie bloga, strona będzie przez jakiś czas w rozsypce, może zmianie ulec nawet adres, więc bądźcie czujni!

Komentarze

 1. Ojj każdy ma taki okres;D;) Czasem się po prostu komplikuje trochę życie;P Tak czy inaczej, życzę powodzenia z nowymi pomysłami! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za ciepłe słowa i komentarz. Również życzę szczęścia!

   Usuń
 2. Witamy ponownie, fajnie że jesteś
  Pozdrawiam,Madda
  blog ->klik

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Każdy komentarz i obserwacja wywołują uśmiech i niezwykle motywują.

✓ Komentarze wulgarne są od razu usuwane.
✓ Przyjmuję jedynie konstruktywną krytykę.
✓ Zostaw link do swojego bloga - chętnie poczytam.
✓ Nie bawię się w rzeczy typu: obserwacja za obserwację. Ale jeśli twój blog mi się spodoba - zaobserwuję.
✓ Jeśli komentujesz, zrobię to na pewno u ciebie.

Popularne posty z tego bloga

Publikujesz?

Jakby nie dość było, że z całego serca wyczekuję lata, słońce wyszło z samego rana dosłownie na piętnaście minut, a potem zniknęło pod warstwą chmur, ukrywając się przez resztę dnia.

Witam was tym pozytywnym akcentem! O czym możemy pomówić dzisiaj? O tym, o czym obiecałam się wypowiadać. Czyli kiedy publikować, a kiedy swoje dzieła zachować w szufladzie?
Nie wiem, ale się wypowiem!

Zacznijmy od tego, że publikować możemy w różnych formach. Możliwe jest wysłanie swojego tekstu do jednej z młodzieżowych gazet, czasopism literackich, które zwykle chętnie przyjmują kilka akapitów od początkujących, jeśli tylko propagują postęp i samokształcenie. No, nie zawsze, ale warto próbować. Oprócz ucieczki do papierowych opcji, możemy założyć konto na jednym z serwisów internetowych takich jak:
* Wattpad,
* Sweek,
* Blogspot (lub każda inna platforma oferująca założenie własnej strony),
* Tumblr,
* Facebook (dla odważnych, warto pisać pod pseudonimem).


Pogoda pod psiakiem

Cześć istotki ludzkie! Ponieważ nadal nie wpadł mi do głowy genialny pomysł na ponadczasowego posta, rozpocznijmy kolejną notkę z serii "największe niesprawiedliwości świata". Chociaż jest pochmurno, pada deszcz i ogólnie dzień nieciekawy, to proszę o jakiś mały uśmiech. Ostatnio oświeciło mnie, że w sumie sami sprowadzamy na siebie zły humor i zaczątki depresji, choć nobody makes us to do it.